zdjęcia do paszportu

Jakie zdjęcie do paszportu należy dostarczyć we wniosku?

Zdjęcia do paszportu muszą zostać wykonane z zachowaniem ściśle określonych wytycznych. Wymogi określone zostały przez Ministerstwo Cyfryzacji, a najważniejsze z nich brzmią następująco:

Biżuteria, nakrycie głowy na zdjęciu do paszportu

zdjęcie musi być jak najbardziej aktualne, zrobione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o wydanie paszportu - osoba fotografowana nie powinna mieć żadnego nakrycia głowy (wyjątkiem są ci z Państwa, którzy noszą je ze względów religijnych, ale również w tym przypadku owal twarzy powinien być widoczny); innymi akcesoriami które mogą utrudnić identyfikację, są okulary z ciemnymi szkłami (dopuszczane jednak w niektórych przypadkach), a także biżuteria, którą można mieć na sobie tylko pod warunkiem, że nie zaburza ona jednolitego tła zdjęcia i nie zasłania owalu twarzy - aby uniknąć ewentualnym problemów, radzimy Państwu wykonanie zdjęcia bez niej

Zdjęcia paszportowe – format

- zdjęcie musi przedstawiać całą głowę, a cały wizerunek osoby fotografowanej nie może być odsunięty dalej niż do górnej linii barków
- twarz powinna zajmować 70-80% powierzchni całego zdjęcia
- na zdjęciu może znajdować się tylko osoba, która jest fotografowana
- fotografia musi być wykonana w kolorze na błyszczącym papierze

Zdjęcie do paszportu - wymiary

Wymiary zdjęcia do paszportu to 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość)

Gdzie zrobić zdjęcie do paszportu?
Gliwice i Zabrze to miasta, w których znajdą Państwo nasze zakłady. Zapraszamy do skorzystania z oferowanych usług. Fotografujemy w profesjonalnym studiu, z wykorzystaniem najnowszego sprzętu. Sporządzamy zdjęcia do paszportu zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Ile kosztuje zdjęcie do paszportu?

Nie istnieje odgórnie ustalany cennik dla fotografii do dowodu lub paszportu. Kliknij, aby dowiedzieć się, ile kosztuje zrobienie zdjęcia do paszportu.

Logo PFR