Jak przerzucić zdjęcia z telefonu na komputer?

Twojemu telefonowi brakuje już pamięci? Wykonałeś setki zdjęć z najważniejszych chwil Twojego życia? Nie chcesz ich stracić, a jednocześnie uzupełnić miejsce na telefonie, aby móc wykonywać kolejne fotografie? Jest na to genialny sposób.

Zależy nam na jak najdłuższym przechowaniu fotografii. Najlepszym sposobem jest systematyczne wywoływanie zdjęć (cennik w Digi Foto). Jednak nie zawsze mamy taką możliwość więc zgranie zdjęć na komputer lub laptop, zwolni nam pamięć SD i z pewnością zapewni im większe bezpieczeństwo. 

Jak przerzucić zdjęcia z telefonu na komputer?

Istnieje kilka sposobów na to, aby przenieść zdjęcia z telefonu na komputer, z którymi poradzi sobie każdy. Nie musimy być znawcami innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać temu zadaniu.

  1. Skorzystaj z kabla USB-każdy model telefonu posiada ładowarkę z kablem USB. Po podłączeniu telefonu za pomocą kabla do komputera system uruchomi dodatkowe okno, które pozwoli nam na wybór naszego urządzenia. Po jego otwarciu znajdziemy foldery. Nasze zdjęcia znajdują się w tym o nazwie DCIM. Wystarczy zaznaczenie wszystkich i użycie opcji kopiuj/wytnij, a następnie wklej do wybranego przez nas folderu.
  2. Czytnik kart SD-nowsze komputery posiadają dodatkowy czytnik kart pamięci. Wystarczy przełożenie tej z telefonu do takiego czytnika. Następie wykonujemy czynność jak powyżej. Zadziała to jedynie wtedy, gdy zdjęcia zapisują się na karcie SD, a nie w pamięci telefonu.
  3. Użyj programu-wiele firm umożliwia instalację programu, który zsynchronizowany z naszym telefonem zapewni pełny dostęp do jego zawartości, np. Syncios Manager. Wymaga to również podłączenia przez kabel USB. Po otwarciu postępujemy, jak w punkcie pierwszym, używając opcji kopiuj/wklej.

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer bez kabla? Bluetooth

Istnieją również sposób na bezprzewodowe przerzucenie zdjęć, co ułatwia nam całe zadanie. Służy do tego Bluetooth. Telefon dodamy do jego sieci poprzez zmianę ustawień urządzeń w naszym komputerze. Gdy oba zostaną zsynchronizowane, wystarczy jedynie zaznaczenie zdjęć w telefonie i wysłanie ich poprzez bluetooth do komputera. Nowszym, choć mniej stosowanym rozwiązaniem są zdjęcia w chmurze. System telefonu tworzy indywidualne konto, które możemy otworzyć w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, w tak zwanej chmurze. Wykonuje w ten sposób kopię zapasową, a jednocześnie ochrania nas przed zniszczeniem zdjęć, ponieważ bez przeszkód odzyskamy zrobione przez nas fotografie i filmy, a nawet inne pliki, jeżeli będziemy mieć dostęp do sieci internetowej.  

Dlaczego warto posiadać zdjęcia w formie papierowej?

Jeśli tak, to świetnie. Pamiętaj jednak, że zdjęcia cyfrowe mogą ulec zniszczeniu, ponieważ komputery i telefony to jedynie urządzenia. Warto posiadać fotografie w formie papierowej i odpowiednio przechowywać, a przetrwają nawet kilkadziesiąt lat. Wywoływanie zdjęć jest równie proste, jak ich przerzucanie na drugie urządzenie. Nasze studio wykonuje tanie odbitki fotograficzne najwyższej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce cennik.

 

Logo PFR