Jak przygotować zdjęcia cyfrowe przed ich wywołaniem w laboratorium fotograficznym?

Ludzie, którzy zamawiają wywoływanie zdjęć w laboratorium, bardzo często są niezadowoleni z efektu końcowego tego jak wyglądają wydrukowane już zdjęcia. Dlaczego dzieje się tak, że wybrane przez nas przepiękne materiały po wywołaniu tracą na jakości? Dlaczego stają się niewyraźne i poprzecinane? Czy da się zrobić coś, aby wywołane już zdjęcia były kompatybilne z ich oryginałami? Na te i inne pytania na temat wywoływania zdjęć odpowiemy w poniższym wpisie. Polecamy go również osobom, które dopiero planują wywoływanie swoich zdjęć i zastanawiają się, w jaki sposób przygotować poszczególne fotografie, aby po wydruku prezentowały się bez zmian i cieszyły oko. 

Nie da się ukryć, że największe rozczarowanie spotyka naszych klientów wtedy, gdy w ogóle nie zwracają uwagi na rozmiar zdjęcia. Bardzo ważne jest, aby w pierwszej kolejności zdecydowali Państwo o tym w jakim formacie chcą zamówić u nas odbitki. Jeżeli proporcje zdjęcia, które ma zostać wydrukowane będą bardzo różnić się od formatu odbitek spowoduje to, że zdjęcia zostaną obcięte, albo będą się na nich znajdować niezbyt estetyczne białe ślady. Oczywiście, że da się tego uniknąć, ale konieczne jest wcześniejsze przygotowanie zdjęć w naprawdę dobrym programie graficznym. Wszystkie zdjęcia, które mają być wywołane w labolatorium fotograficznym muszą mieć odpowiednie formaty. Zazwyczaj popularne formy odbitek są dostosowane pod matryce w lustrzankach, których proporcje wynoszą 3 na 2. Warto również sprawdzić na stronie wymiary w milimetrach, które oferuje dla nas fotograf. Bardzo ważna jest także rozdzielczość pliku, którą podaje się w tzw. punkach dpi, czyli punktach na cal. Najpowszechniej używa się plików w rozdzielczości 300dpi, bo to one wyglądają najlepiej na większości zastosowanych papierów. Oprócz dobrej obróbki zdjęć w programie graficznym, podczas wywoływania zdjęć online warto pomyśleć też o tym jak będą prezentować się poszczególne kolory. W celu dobrej oceny kolorystycznej warto posiadać profil kolorystyczny sprzętu, który będzie później drukował nasze zdjęcia. Wiele laboratoriów oferuje swoim klientom takie profile, dzięki czemu możemy dokładnie wszystko ocenić. 

Dobre przygotowanie zdjęć do wydruku, wbrew pozorom wcale nie jest trudne. My, oferujemy Państwu usługi fotograficzne najwyższej jakości. Posiadamy ogromne doświadczenie w swojej branży, które gwarantuje Państwu wybór dobrego salonu. Gliwice i okolice - serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług naszego laboratorium fotograficznego.

Logo PFR