zdjęcia do dokumentów

Zdjęcia, które będą znajdować się w różnego rodzaju dokumentach, często muszą być wykonane według odpowiednich wytycznych. W takich sytuacjach, niekoniecznie warto podejmować się wykonania zdjęć samodzielnie. Celem uniknięcia problemów z dokumentami w urzędach, warto skierować się do profesjonalnego fotografa, który ma dokładną wiedzę, odnośnie tego jak wykonywać zdjęcia do paszportu, dowodu osobistego, prawa jazdy, legitymacji, czy dyplomu.

Wprawdzie Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia do powszechnego użytku informacje odnośnie tego, jak powinno wyglądać zdjęcie do dowodu osobistego oraz innych dokumentów, jednak liczba wymagań może okazać się często zbyt skomplikowana. Podczas wykonywania tego typu zdjęć należy pamiętać o odpowiednim profilu, równym oświetleniu zdjęcia, wymagań dotyczących owalu twarzy, jaki procent zdjęcia ma zajmować twarz, wytyczne odnośnie zarostu, nakrycia głowy czy okularów. Wykonane zdjęcie powinno być ponadto odpowiednio ostre (co wymaga aparatu wysokiej klasy). W przypadku, gdy dostarczamy zdjęcie w tradycyjny sposób do urzędu (nie poprzez stronę internetową) wydruk również musi być odpowiednio wyraźny, co niekoniecznie osiągniemy korzystając z tradycyjnej drukarki i wykonując przykładowo drobne zdjęcia do paszportu. Zdjęcia do paszportu oraz dowodu osobistego muszą być wykonane według takich samych wytycznych. Gdy dostarczamy odbitki do urzędu, wymagane jest aby zostały wydrukowane w wymiarach 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość). Obowiązkowo muszą być to kolorowe zdjęcia.

W sytuacji więc, gdy zachodzi potrzeba wykonania zdjęcia do prawa jazdy, dowodu osobistego, paszportu lub innych dokumentów, warto zdecydować się na usługi firmy, dla której profesjonalna oraz oficjalna fotografia zdjęć do dokumentów nie będzie najmniejszym problemem. Marką wykonującą odpowiednie zdjęcia do dokumentów jest Agencja Fotograficzno- Reklamowa Marcin Korczak z siedzibą w mieście Gliwice. Decydując się na usługi firmy, Klient otrzymuje gwarancję dobrze wykonanego zdjęcia, które bez przeszkód zostanie przyjęte w każdym urzędzie.

Logo PFR