zdjęcia do dowodu osobistego

Zbliżają się Twoje osiemnaste urodziny? Może nadszedł czas wymiany dowodu? Najwyższa pora, by udać się do fotografa i wykonać właściwe zdjęcia. Z pewnością lepiej poczujesz się na miejscu, gdy wcześniej dowiesz się, jak powinna wyglądać taka fotografia. Czego się od Ciebie oczekuje, a co absolutnie nie powinno się znaleźć w ujęciu. Poniżej kilka informacji o zdjęciach do dowodu osobistego, które są wspólne dla wszystkich fotografów, więc z pewnością spotkasz się z nimi w studiu fotograficznym.

Jakie są wymagania, które należy spełnić, aby wykonać zdjęcie dowodowe?
Przede wszystkim fotografia powinna być aktualna, a ujęcie twarzy zajmować większą jej część (przyjmuje się, że jest to średnio 3/4 całości). W praktyce oznacza to, że poza twarzą widać zaledwie niewielki obszar ramion i tło. Ważne jest, by zdjęcie prezentowało pełen owal twarzy, nie ucinając żadnej części. Włosy także odgrywają tutaj kluczowe znacznie. W przypadku kobiet nie powinny istotnie zasłaniać twarzy. Głównym celem zdjęcia dowodowego jest łatwe rozpoznanie tożsamości konkretnej osoby, dlatego zabrania się wykonywania zdjęć w elementach utrudniających ten proces. Nie powinno się zakładać nakryć głowy, okularów z ciemnymi szkłami oraz pozostałych akcesoriów zakłócających szybką identyfikację. Po stronie fotografa należy wywołanie fotografii na błyszczącym papierze, która spełnia wymagane wymiary oraz formaty.

Większość fotografów oferuje usługę komputerowej korekty zdjęć, która upiększa efekt. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym zakładzie fotograficznym, znajdującym się w mieście Gliwice przy ulicy Studziennej 3.

CMS, wykonanie & hosting: 3a.pl